CRP w granicach 20 w 23 tygodniu ciąży
Witam jestem w 23 tc i już od 3 m-cy utrzymuje mi się CRP w granicach 20 ( /-). Dostałam 8 dawek różnych antybiotyków(zinat, monural, metronidazol 500mg i 1g, duomox 500mg i 1g,ampiciline 4x1g, cefuroxime) przeleżałam 3 tyg w szpitalu i wynik mimo to nie spada. W 19tc miałam ekstrakcje zatrzymanej 8 wszystko się ładnie wygoiło 3 chirurgów szczękowych stwierdziło, że to CRP nie jest od tej 8 reszta zębów zdrowa. Co więc może być przyczyna tego CRP? Czym to zagraża dla dziecka?

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Sam podwyższony wynik badania CRP w ciąży świadczyć może o infekcji, toczącym się stanie zapalny, który u Pani wykluczono. Sama ciąża jest stanem kiedy norma CRP ulega przesunięciu w stronę wartości wyższych. Dlatego jeśli Pani nic nie dolega i ginekolog nie proponuje dalszego postępowania, proponuję się uspokoić i być po stałą kontrolą lekarza.
Pozdrawiam