Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cukrzyca a grzybica

Od jakiegoś czasu mam grzybicę pod piersiami oraz w pachwinie. W jednym z czasopism przeczytałam, iż pojawienie się grzybicy może być jednym z objawów cukrzycy. Podczas ostatnich badań lekarka podejrzewała u mnie właśnie cukrzycę i dostałam od niej skierowanie na badanie cukru. Niestety nie zrobiłam tego badania z braku czasu, a teraz obawiam się o swoje zdrowie. Proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Czym są peny do insuliny?

Peny to jeden ze sposób podawania insuliny chorym na cukrzycę. Na czym polega ich działanie? Na ten temat wypowiada się prof. Elżbieta Piontek, diabetolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Pani Krystyno, przede wszystkim powinna Pani posłuchać rady swojego lekarza i zrobić to badanie. Tylko wówczas zyska pani pewność, czy  jego podejrzenia się potwierdzą, czy też nie. Zaś co do grzybic, to rzeczywiście cukrzyca sprzyja ich powstawaniu. Najczęściej są wywoływane przez drożdżaki.

Grzybica pojawia się w ciepłych i wilgotnych miejscach: w dołach pachwinowych, pachowych, pod piersiami, między palcami. Leczy się ją za pomocą środków przeciwgrzybiczych. Na fałdy skóry stosuje się talk, żeby je wysuszyć. Inne okolice należy nawilżać kremami, zwłaszcza zimą i po kąpieli, bo skóra w cukrzycy jest sucha. Poza grzybicami cukrzycy cierpią również na inne dolegliwości skórne, takie jak zakażenia bakteryjne (czyraki, jęczmień) lub świąd.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

cukrzyca daje również powikłania w postaci grzybicy w obrębie błony śluzowej jamy ustnej, objawia się to suchością zaczerwienieniem i pieczeniem śluzówki - warto więc czasami udać się na kontrolę do lekarza stomatologa periodontologa
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy