Cukrzyca ciążowa a poziom glukozy

Witam Stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową na podstawie poziomów glukozy na czczo 95 a później w czasie badania obciążenia glukozą 92 czyli w zasadzie na granicy. Obecnie mierzę poziom glukozy 4 razy dziennie i przypadki, że poziom na czczo wynosi ponad 90 bądź ponad 120 1 h po posiłku są bardzo rzadkie. Dodam, że nie stosuję ściśle zalecanej diety. Lekarz prowadząca zaleciła zgłoszenie się w terminie do szpitala na wywołanie porodu. Czy to naprawdę konieczne? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednie postępowanie zależy od wielu czynników. Bez poznania badań/historii medycznej pacjenta nie można się wypowiedzieć. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.