Witam serdecznie, niestety na podstawie tego co Pani pisze niewiele można poradzić.
Kto i kiedy zdiagnozował depresję, jaki lek na depresję Pani bierze ? Dlaczego w tak krótkim okresie (kilka dni) podwojono dawkę ? Jakie tabletki na ból głowy Pani bierze ?
Nie znając odpowiedzzi na te pytania można tylko strzelać na ślepo : np. że ból głowy to skutek uboczny leków.
Radziłbym skontaktować lekarza domowego, który zdiagnozował cukrzycę albo lekarza który zdiagnozował depresję ( prawdopodobnie był to psychiatra ) Jeżeli jednak to lekarz domowy zdiagnozował depresję to proszę iść do psychoterapeuty.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

0

Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza rodzinnego oraz tego, który zapisał Panu lek przeciwdepresyjny. Przy tych lekach bóle głowy są typowym objawem, jednak z racji na cukrzycę nie powinien Pan tego bagatelizować.

0

Proszę też pamiętać
Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.
Leczenie neuropatii jest trudne i złożone. W zasadzie nie istnieją leki zatrzymujące postęp choroby. Leczenie skupia się głownie na uśmierzaniu bólu. Skuteczność klasycznych leków przeciwbólowych jest niewielka. W przypadku polineuropatii cukrzycowej klasyczne NLPZ są wręcz przeciwwskazane ze względu na ryzyko działań niepożądanych w stosunku do nerek, które i tak są narażone na uszkodzenie w przebiegu cukrzycy ( nefropatia cukrzycowa).
Do leków mających działanie przeciwbólowe należą leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe. Pomocniczo stosuje się dożylne wlewy z lidokainy oraz miejscowo kapsaicynę.

Stosuje się też leki poprawiające funkcjonowanie uszkodzonych nerwów: kwas α-liponowy (ALA) oraz witaminy z grupy B, generalnie są to leki zarejestrowane do leczenia polineuropatii cukrzycowej.
Bardzo ważne jest rehabilitacja i usprawnianie, które w pewnym stopniu hamuje postęp zaników mięśniowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty