Cukrzyca nabyta w szpitalu

Witam moja mama byla w szpitalu i nabyla sie tam cukrzycy co teraz ma zrobic jak nigdy jej nie miala lekarz jej powiedzial ze sie nabyla tej cukrzycy w szpitalu co ma teraz zrobic?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie bardzo rozumiem jak mama miałaby nabyć cukrzycę w szpitalu. Przechodziła zabieg operacyjny na trzustce? Myślę, że po rozpoznaniu cukrzycy warto by mama pozostawała pod stałą opieką poradni diabetologicznej i lekarza rodzinnego.