Szanowna Pani, niestety zdrowe i rozsądne odchudzanie nie może opierać się jedynie na korzystaniu z suplementów takich jak tabletki czy herbatki odchudzające. Podobnie, założenie, że schudnie się 13 kilogramów w ciągu dwóch miesięcy nie sprzyja ani zdrowiu ani wytrwałości w postanowieniach. Proponuję Pani skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem w celu ustalenia odpowiedniej przy cukrzycy diety odchudzającej. Przy wprowadzaniu zmian, zachęcam do zapoznania się z technikami motywacji, aby udało się Pani wytrwać w zmianie nawyków. Powodzenia!
Witam zalecam udać się do dietetyka który ułoży indywidualny plan treningowy z jadłospisem.Niestety ale korzystanie z suplementów nie jest korzystne dla organizmu.Pozdrawiam
Witam.
Podstawą diety jest regularność posiłków ( 5 dziennie co 2-3 godz.) oraz picie wody 1,5 do 2l dziennie. Jeżeli nie może Pani włączyć ruchu np. aerobik to wystarczy godzina spaceru dziennie. Ubytek wagi 13 kg w dwa miesiące jest niewskazany. Zdrowe chudnięcie to 4-5 kg m-nie..
Pozdrawiam
Julita Krawczyk
Witam, cukrzyca typu 1 wymaga pewnej dyscypliny w leczeniu i w stosowaniu diety. Picie "cudownych" herbatek niczego nie załatwi, poza ewentualnym odwodnieniem lub przeczyszczeniem. Przy leczeniu insuliną takie postępowanie jest delikatnie mówiąc niebezpieczne.
W celu ułożenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Serdecznie pozdrawiam
Proszę zacząć ćwiczyć i udać się do dietetyka w celu ustalenia konkretnej diety dla Pani. Ponieważ ma Pani dostęp do dietetyka w NFZ ze skierowaniem od diabetologa, taka wizyta nie będzie płatna.
Witam, ani tabletki ani herbatki odchudzajace nie pomoga w osiagnieciu zdrowej wagi. Moze ona troche zleciec, ale po kilku dniach znow pojdzie do gory. Powinna sie Pani udac do dietetyka, aby ustawic diete dostosowana pod Pania. Konieczne bedzie rowniez wlaczenie aktywnosci fizycznej. Musi sie Pani skupic na 5 posilkach dziennie, odpowiednich godzinach jedzenia, produktach, piciu 1,5l wody. Koniecznie prosze oznac produkty o wysokim indeksie glikemicznym i odrzucic je z jadlospisu. Pozdrawiam, Kamila Ziemann
Proszę też pamiętać
Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.
Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.
Leczenie neuropatii jest trudne i złożone. W zasadzie nie istnieją leki zatrzymujące postęp choroby. Leczenie skupia się głownie na uśmierzaniu bólu. Skuteczność klasycznych leków przeciwbólowych jest niewielka. W przypadku polineuropatii cukrzycowej klasyczne NLPZ są wręcz przeciwwskazane ze względu na ryzyko działań niepożądanych w stosunku do nerek, które i tak są narażone na uszkodzenie w przebiegu cukrzycy ( nefropatia cukrzycowa).
Do leków mających działanie przeciwbólowe należą leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe.
Stosuje się też leki poprawiające funkcjonowanie uszkodzonych nerwów: kwas α-liponowy (ALA) oraz witaminy z grupy B, generalnie są to leki zarejestrowane do leczenia polineuropatii cukrzycowej.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Ból nóg i cukrzyca typu 1 – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Czy cukrzyca typu 2 może się przekształcić w typ 1? – odpowiada Mgr Joanna Wardenga
- Czy endokrynolog może zająć się cukrzycą typu 1? – odpowiada dr n. med Monika Łukaszewicz
- Dieta dla osoby chorej na cukrzycę typu 1 – odpowiada dr n. med Monika Łukaszewicz
- Cukrzyca typu 1 i skoki glukozy przed kolacją – odpowiada Mgr inż. Ewa Ceborska-Scheiterbauer
- Spóźniający się okres a cukrzyca typu 1 – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Cukrzyca typu 1 i przyjmowanie insuliny oraz Siofor – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Cukrzyca typu 1 w ciąży – odpowiada dr n. med Monika Łukaszewicz
- Cukrzyca typu 1 a temperatura ciała – odpowiada Marta Mielniczuk
- Cukrzyca typu 1 i stosowanie antybiotykoterapii – odpowiada Aleksander Ropielewski
artykuły
Neuropatia cukrzycowa - rodzaje, przyczyny, objawy, leczenie
Neuropatia cukrzycowa to najczęstsze i stwarzające
Dieta cukrzycowa - charakterystyka, leczenie cukrzycy
Dieta cukrzycowa jest ważna dla chorych. Cukrzyca
Pigułki na odchudzanie są nieskuteczne. Potwierdzają to badania prowadzone przez 19 lat
Magiczne tabletki na odchudzanie nie istnieją. Bad