Ćwiczenie mięśni po histerektomi bez przydatków

Witam. Jestem 2 miesiące po histerektomi bez przydatków. Pani ginekolog zaleciła mi ćwiczenie mięśni podczas oddawania moczu. Czytałam że bardzo dobrym przyrządem do tego rodzaju ćwiczeń są kulki gejszy. Czy w moim przypadku mogłabym ich używać? Czy mogłabym sobie tym zaszkodzić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! To, że jest Pani po zabiegu usunięcia macicy nie jest przeciwwskazaniem do stosowania kulek.