Ćwiczenie rehabilitacyjne po usunięciu drutów kirschnera z palca

Dzień dobry. Zostaly mi wyjete 2 druty kirschnera z palca i zostal zalozony opatrunek, chcalbym sie dowiedziec czy jak rany sie zrosna to musze nosic opatrunek czy nie? I jakie cwiczenia rehabilitacyjne mozna wykonwyac na ten palec?

Dzień dobry,

Pytanie odnośnie czasu przez jaki powinien nosić Pan opatrunek najlepiej skierować do lekarza, który przeprowadzał zabieg.
Fizjoterapia powinna obejmować przede wszystkim ćwiczenia czynne i wspomagane by zwiększyć zakres ruchomości w stawach a następnie ćwiczenia wzmacniające mięśnie np z użyciem piłeczki z gąbki. W razie wątpliwości co do techniki wykonywania ćwiczeń warto skontaktować się z fizjoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie.