Cykl miesiączkowy a stosowanie Euthyrox

Witam. Od 14.01.2016 biorę hormon na tarczycę Euthyrox n25, z powodu guzków tarczycy. Odkąd biorę ten hormon dziwy mam okres jest regularny. Zawsze mam regularny okres co 28-33 dni, połowa cyklu -owulacja jest), ale teraz krew zagęszczona, skrzepy się pojawiły przy siusianu. Dzisiaj jest 22 dzień cyklu a mnie już powoli pojawia się plamienie delikatne tzw. brudy. Boję się że rozreguluję go sobie tymi hormonami. Czy po tym hormonie okres zacznie mi się regulować? Czy to normalne zjawisko?

Lek. Katarzyna Szymczak

Hormony tarczycy mają wpływ na cykl miesiaczkowy, po pewnym czasie sytuacja powinna się unormować, proszę także skonsultować się ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam