Euthyrox 50 a skutki jego przedawkowania

Witam. Czym grozi przedawkowanie lub nie branie leku na niedoczynność tarczycy "euthyrox 50" ? Czy przedawkowanie leku na tarczycę może skutkować jakimiś efektami ubocznymi? Czy może doprowadzić do poważnych powikłań? Co należy zrobić jeżeli przedawkuje się lek na tarczycę? Czy należy od razu zgłosić się do lekarza? Wykonać płukanie żołądka? Mam chorą tarczycę i problemy z  tym związane, nie wiem ale chyba wzięłam jedną dawkę za dużo. Na razie nie odczuwam skutków ubocznych. Czuję się dobrze. Jednak czy to może być chwilowe? Czy w ogóle euthyrox ma jakieś skutki uboczne, które mogą pojawić się dłuższy czas po zażyciu zwiększonej dawki leku? Czy powinnam udać się do szpitala? A może poczekać i pominąć po prostu kolejną dawkę? Proszę o informację, niepokoi mnie to. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Hormony tarczycy biorą udział w wielu przemianach w organizmie, nie tylko hormonalnych.
Nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy może wynikać z nieprawidłowej pracy tarczycy lub przysadki mózgowej .
Za wysoki poziom hormonów tarczycy (Ft3, Ft4) powoduje objawy nadczynności a zbyt niski objawy niedoczynności.
Przedawkowanie leku lub nie przyjmowanie może doprowadzić do dalszych zaburzeń czynności tarczycy i całej gospodarki.
Bardzo ważne jest skrupulatne przestrzeganie zaleceń.

Poziom dawki Euthyroxu jest dopasowywany do aktualnego poziomu hormonu tarczycy TSH - nie należy samodzielnie manewrować w ustalonej dawce. Można dostarczyć za dużą ilość i wprowadzić organizm w nadczynność lub wprowadzić za mało i wprowadzić organizm w niedoczynność.