Skutki uboczne po zmianie dawkowania leku Euthyrox

Dzień dobry, choruje na hashimoto i w związku z tym przyjmuję lek Euthyrox. Lek przyjmuję już od ponad 3 lat, nie miałem nigdy żadnych skutków ubocznych. Na ostatniej wizycie u endokrynologa, z uwagi na wyniki wykraczające nieznacznie poza normę, dawka leku została zwiększona. Wczesniej brałem 5 razy w tygodniu 50N, dwa razy w tygodniu 75N, po zwiększeniu dawki proporcje zostały odwróconę, biorę 5 razy w tygodniu 75N, dwa razy 50N. Niecałe dwa tygodnie po wizycie zaczalem mieć problemy z biegunka, czy problemy te mogą być związane ze zwiększeniem dawki leku? Czytalem, ze zmiana dawki może powodowac różne dolegliwości, ale czy dolegliwości te mogłyby wystąpić dopiero po dwóch tygodniach? Pytam, bo nie wiem czy doszukiwać się problemu w Eythyroxie, czy raczej szukacć innego winowajcy. Pozdrawiam.

Lek. Wojciech Zygmunt

Biegunka najprawdopodobniej nie jest związana ze zwiększeniem dawki Euthyroxu. Przedawkowanie i doprowadzenie do hipertyreozy może objawiać się "biegunkami", ale najczęściej są to stolce o zmniejszonej konsystencji, a nie typowa biegunka (liczne wodniste stolce). Jeżeli problem będzie się utrzymywał, to polecam udać się do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.