Cysta na kości udowej

Regeneracja kosci po przeszcepie alogennej kosci mrożonej. Jak sie odbywa czy przy udziale jakichś leków w jakim czasie do jakiej sprawnosci można doprowadzić kończynę z taką koscią chodzi o kość udową na której jest cysta 12 cm niezłośliwa (obfite zlogi hemosyderyny-badanie histopatologiczne) Prosze o odp
ponad rok temu

Witam serdecznie, Przeszczep alogeniczny polega na przeniesieniu tkanki lub narządu między osobnikami tego samego gatunku, o podobnym, ale nie jednakowym genotypie, np. z człowiek na człowieka. W przypadku takiego rodzaju przeszczepów konieczne jest stosowanie do końca życia tzw. leków immunosupresyjnych, które zapobiegają odrzuceniu przeszczepu. Konieczne są przy tym regularne badania kontrolne mające na celu wychwytywanie ewentualnych powikłań immunosupresji. Po takim zabiegu możliwy jest całkowity powrót do dawnej sprawności. Rekonwalescencja po zabiegu trwa zazwyczaj kilka tygodni.