Cysta na łydce u 32-latki

Od czerwca ubieglego roku mam na lydce guzka, ktory jest wyczuwalny, a widoczny tylko wtedy gdy napne miesien lydki. Czasami sprawia bol. Po badaniu MRI z kontrastem moj lekarz powiedzial ze to jest cysta, prawdopodobnie hematoma i zebym poczekala kilka tygodni to moze samo zejdzie. Jest to cysta niezwiazana ani z zylami, ani z miesniem. Jest zaraz pod skora, jakby na powierzchni miesnia. Bardzo sie niepokoje, bo moj doktor nie wie co to jest. Co mam robic dalej? Skad ta cysta?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Witam, najczęściej takiego typu guzki w tej lokalizacji to: włókniaki lub tłuszczaki. Najprostszym postępowaniem jest ich chirurgiczne usuniecie w znieczuleniu miejscowym ( zabieg bezbolesny).
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski

Proszę udać się do chirurga z wynikiem MRI, lekarz zbada Panią i zadecyduje o leczeniu - prawdopodobnie chirurgicznym. Nie ma na co czekać skoro od czerwca zmiana się utrzymuje, to nie zniknie w ciągu 2 tygodni.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg