Cytomegalia a możliwość starań o dziecko

Dzień dobry mam na imię Kasia moje pytanie związane jest z chorobą zakaźną, a dokładnie z cytomegaliowirusem. Wykryto u mnie cytomegalie w połowie marca kiedy zrobiłam badania TORCH po poronieniu w 8 tyg.Stwierdzono, iż prawdopodobnie poroniłam właśnie z takiego powodu. Moje pytanie brzmi czy jeśli w powtórnych badaniach wyszło, że IgM spadło z 3,420 na 1,790 a IgG wzrosło z 3,030 na 3,220 w ciagu 3 tyg awidnosc wyszła 0,42 .Czy mogłabym sie w czerwcu starać o dziecko ???

Lek. Tomasz Budlewski

Proponowałbym jeszcze poczekać i ponownie wykonać powyższe badania w czerwcu.