Czarna rana po nacięciu skóry przy obcinaniu paznokci

Podczas obcinania paznokci u stóp mamy, która jest cieżko chora (po 2 operacjach mózgu GMB, częściowy niedowład) nacielam jej przez przypadek skore i teraz ma czarna ranę.. Bardzo się martwię, ze nieumyślnie zrobiłam jej krzywdę. Proszę o radę. Dziękuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pojawienie się koloru czarnego w ranie może świadczyć o martwicy. Ranę powinien ocenić lekarz podczas bezpośredniej wizyty!