Czarne krwiaki pod paznokciami

moja znajoma 56 lat ma ciemne (czarne) wyglądem przypominające krwiaczki na paznokciach u obu rąk (na 2 kciukach) i innych palcach. Pracuje przy myciu sprzętu środkami chemicznymi. Co to może być? czy to nie czerniak paznokcia? co z tym powinna zrobić? proszę o poradę.

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zmian na paznokciach nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno wymaga to uwagi dermatologa. Powodem może być uszkodzenie skóry od przebywania w wilgotnych warunkach lub reakcja na środki chemiczne używane do mycia.