Czarne nitki w kale u niemowlęcia

Witam, U mojego syna (5 miesięcy) już 3 raz wraz z kupką są czarne jakby nitki, kłaczki. Kupki zazwyczaj są co drugi dzień, czasami jednego dnia dwie. Synek karmiony jest piersią. Od jakiś dwóch tygodni ma delikatne krosteczki na brzuszku praktycznie nie widoczne wyczuwalne tylko pod palcami. Na policzkach tez skóra przy dotyku jest delikatnie szorstka (wizualnie nie widać zmian). Proszę o pomoc bo bardzo się niepokoję o synka. Z poważaniem Ewa

Szanowna Pani,
Powyższy opis może odpowiadać niewielkiemu krwaieniu do przewodu pokarmowego w przebiegu alergii. To się zdarza. Bezwględnie trzeba udać się do lekarza i ewentualnie rozważyc leczenie p-alergiczne.
z poważaniem,
J.Zachwieja