Czarne plamienia zamiast okresu i zastosowanie tabletki 72 h po

Ostatnio po stosunku z moim chłopakiem wziełam tabletke 72 po na wszelki wypadek, dziś mam dostać okres jednak mam tylko dziwne,czarne plamienia. Nie wiem co zrobić bo wraz z tą (listopadową) miesiączką miałam zacząć brat tabletki antykoncepcyjne, teraz nie wiem czy są to plamienia spowodowane tabletką po czy plamienia zaczynające okres. Chciałam się zapytać czy w takiej sytuacji mogę zacząć brać tabletki anty i jakie mogą być tego konsekwencje, jeśli te plamienia nie są miesiączką

Aleksander Ropielewski

Może Pani zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Ryzyko w przypadku rozpoczęcia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych w sytuacji, gdy nie jest to krwawienie miesiączkowe jest zmniejszona ochrona antykoncepcyjna.