Czas leczenia pneumokoków w nosie u dziecka

Witam.Jak długo dziecko mające stwierdzoną bakterie pneumokoki w nosie powinno być odseperowane od innych dzieci by była 100% pewnośc, że nie będzie już zarażać?.Pytam bo musze podjąc opieke nad dzieckiem które jest w trakcie kuracji antybiotykowej..(ja z kolei tez mam w domu dziecko które nie było szczepione na pneumokoki)boje się ze może zostać zarażone.

Magdalena StusiĹska

Należy poczekać 24h od rozpoczęcia skutecznego leczenia antybiotykami- więc z tego co Pani pisze nie powinno już być problemu.