Gronkowiec złośliwy i pneumokoki u dziecka

Witam,czy gronkowca złośliwego da się wyleczyć całkowicie,czy on po antybiotykach usypia na 6 tyg.i od nowa.To samo pytanie dotyczy pneumokoków.Moje dziecko wiecznie ma gronkowca w nosie i gardle,a pneumokoki w obu oczach.Troche poraża mnie myśl,że co 6 tyg.mam robić posiewy i od początku kuracje,czy to tak przez całe życie?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

da się jeśli antybiotyk jest dobrze dobrany i prawidłowo stosowany. Inną sprawą jest, że nie ma konieczności eradykacji jeśli nie ma objawów.

Pozdrawiam.