Czas stosowania Clexane po urazie kręgosłupa

Witam, jestem po urazie kręgosłupa, noszę gorset jewetta, przyjmuje clexane 49 mg/ 0,4 ml. Na ulotce jest napisane ze moNa stosowac max 14 dni a mi lekarz zalecił przez 30 dni wstrzykiwac. Czy zatem wbrew ulotce bezpiecznie jest wstrzykiwac roztwór tak długo? Poza tym Czy można spożywać alkohol przy zastrzykach clexane? Bardzo proszę o odpowiedź. Malwina

witam,
lek ten stosowany jest wg indywidualnego ryzyka choroby zakrzepowej.
Prosze stosować się do zaleceń lekarza zlecającego leczenie.
Alkohol lepiej odstawić na czas rekonwalescencji oraz przyjmowania leku.