Czas stosowania tabletek dwufazowych podczas klimakterium

Jestem w okresie klimakterium 6lat stosuje hormonalna terapie zastepcza (Novofem )czuje sie teraz dobrze . Jak długo moge byc na tabletkach dwufazowych? kiedy powinnam przejsc na jednofazowe?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety bez wykonania badania fizykalnego oraz ewentualnych dodatkowych badań laboratoryjnych nie mogę stwierdzić czy można u Pani dokonać (lub odstawić) zmiany terapii. Pozdrawiam.