Usunięcie macicy – powikłania

Dzień dobry. Piszę w imieniu mojej mamy. Moja mama 8 miesięcy temu miała operację usunięcia macicy. Początkowa stosowała terapie hormonalną jednak po kilku miesiącach, zrezygnowała z niej, ponieważ czuła się bardzo dobrze, również po odstawieniu hormonów nie narzekała na nic. Od miesiąca jednak zaczęła się gorzej czuć. Ma problemy z układem moczowym. Czuje się gorzej oraz występuje gorączka 38 (°C). Czy są to skutki odstawienia terapii hormonalnej, czy może to coś poważnego? Bardzo proszę o odpowiedź. Z poważaniem Katarzyna
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Niestety bez zbadania i zebraniu dokładnego wywiadu nie da się określić przyczyny występujących dolegliwości. Nie jest pewne czy objawy te są związane z okresem klimakterium, przebytą operacją, a może z czymś całkiem innym. Najważniejsze jest, by Pani mama zgłosiła się z tym problemem do lekarza rodzinnego/internisty w celu dokładnego zbadania, wykonania odpowiednich badań i wdrożenia leczenia. Możliwe, że będzie potrzebna konsultacja specjalisty. Długo trwające stany gorączkowe należy diagnozować, gdyż najczęściej są objawem przewlekłej infekcji, która w sprzyjających jej warunkach może zagrażać życiu pacjenta.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.