Czego mogę używać w takim wypadku?

Czy 2 tygodnie po laserze frakcyjny co2 twarzy można używać maści solantra lub/i differin ewentualnie kremu effaclar duo , czy używanie tych kremów może źle wpłynąć na stan skóry.? Leczyłam się z powodu trądziku grudkowo-krostkowego. Odbyłam kuracje tetracyklinami, następnie dużymi dawkami izotretynoiny. Większe zmiany zniknęły więc zdecydowałam się na zabieg laserem frakcyjnym aby poprawić stan skóry. Niestety w dalszym ciągu wyskakuje dużo małych krostek. Boję się, że nie używając żadnych maści trądzik powróci. Czego mogę używać w takim wypadku? Lekarz prowadzący twierdzi, że po kuracji izotretynoiną nie ma sensu używać już żadnych innych leków i maści skoro izotretynoina nie wyleczyła problemu.

Dzień dobry, po zabiegu laserem frakcyjnym powinna stosować Pani pielęgnację o działaniu regeneracyjnym. Zbyt szybkie wdrożenie substancji aktywnych może podrażnić skórę. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

Dzień dobry, dwa tygodnie po laserze frakcyjnym to za wcześnie aby używać produktow o które Pani pyta. Pojawiające się krostki po zabiegu to bardzo normalne na tym etapie. Nie mniej jednak obecnie można stosować krem Diabetagen lub Beta skin active cream.

Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczynska