Czego objawem mogą być moje dolegliwości?

Witam spóźnia mi sie okres 5dzien zrobiłam test i negatywny. Ale mam bóle podbrzusza bóle głowy niektórych potraw nie mogę czuć no jest okropnie niedobrze zauważyłam inny śluz jak zawsze jest biały lecz taki ciągnący a tak nie miałam jeszcze dodatkowo mam nieregularne miesiączki raz co 29dni raz co 33dni raz co 35dni co myślec ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu. Jeżeli wykonane przez Panią domowe teksty pokazały negatywny wynik, prawdopodobnie nie jest Pani w ciąży. Dla pewności można jeszcze dodatkowo wykonać badanie hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa. Jest ono przeprowadzane w laboratorium i nie wymaga specjalnego przygotowania, chociaż najlepiej udać się na nie rano. Takie badanie pozwala na szybki i dokładny wynik. Jeżeli testy wykluczą ciążę, proszę udać się do ginekologa celem dalszej diagnostyki.

Bóle podbrzusza, ból głowy czy nieregularne miesiączki mogą wskazywać bowiem na wiele innych chorób ginekologicznych i innych. Proszę zatem tego nie lekceważyć i jak najszybciej udać się do lekarza. Być może konieczne będzie zrobienie badania usg, jak również innych ogólnych, w tym morfologii krwi, aby sprawdzić ogólny stan Pani zdrowia. Czasami zaburzenia okresu mogą być także wynikiem różnych problemów hormonalnych. W przypadku podejrzenia takich zaburzeń być może lekarz skieruje Panią także na dodatkowe badania hormonów.

Jednocześnie zachęcamy po zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abczdrowie.pl na temat przyczyn zaburzeń miesiączkowania:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów naszego serwisu na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-choroba

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-obfite-miesiaczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.