Czego objawem może być krew przy wypróżnianiu?

Dzień dobry Mój tata ma 50 lat, zauważył ostatnio krew przy wypróżnianiu się. Nie ma żadnych innych dolegliwości. Zdażyło się to po raz piewszy. Przyjmuje leki na cholesterol, ostatnio bierze nowy: ATORIS. Dzisiaj ma wizytę u lekarza. Chciałabym po prostu zapytać czego mogą być to objawy, ponieważ bardzo się martwię. Proszę o informację

W większości przypadków widoczna krew podczas wypróżniania jest objawem hemoroidów. Choć jest to przypadłość uciążliwa to zastosowanie odpowiednich środków zaradczych w postaci diety i odpowiedniego trybu życia może doprowadzić do jej zahamowania i nie jest to przypadłość nadmiernie groźna. Jeżeli sytuacja się powtórzy lub pojawi się ból, pieczenie w okolicy odbytu - najlepiej udać się do lekarza i potwierdzić to podejrzenie oraz dobrać odpowienie leczenie.