Wypróżnianie się z krwią u 10-latka

witam! moje pytanie dotyczy mojego 10-cio letniego dziecka. Podczas wypróżniania się pokazuje się krew wraz z kałem.Tak jest już od kilku miesięcy. Lekarz rodzinny nie stwierdził hemoroidów. co może byc tego przyczyną i do jakiego specjalisty się udac?

koniecznie do gastrologa , usg brzucha ! chirurg powinien zbadac dziecko oglądnąć odbyt i zbadać przez odbyt, Ewentualnie rectoskopia .