Czego przyczyną są krwawienia oraz brązowe upławy w ciąży?

Witam serdecznie!
Jestem w 30 tyg. ciąży, stwierdzono u mnie nisko położone łożysko. 2 razy trafiłam do szpitala z niewielkim krwawieniem, nie dostałam żadnych leków, a po trzech dniach mnie wypisano.
Z dzidziusiem wszystko dobrze, z badań także nic nie stwierdzono. Krwawienie ustało, teraz mam niewielkie brązowe upławy, co robić, jeżeli przy krwawieniu, jak i teraz nie odczuwam bólu. USG ustalono za 3 tyg. Czy powinnam brać leki na podtrzymanie ciąży?
Dodam, że mieszkam w UK.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Każde plamienie w ciąży powinno budzić powody do niepokoju. Powinna Pani skontrolować przyczynę objawów u specjalisty ginekologa. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że plamienia mają tą samą przyczynę co poprzednie krwawienie. O konieczności stosowania leków na podtrzymanie zadecyduje lekarz po dokładnym badaniu.