Krwiak w ciąży - kiedy można rozpocząć współżycie?

Witam serdecznie,
mam 25 lat, w 11-12 tygodniu trafiłam do szpitala z mocnym krwawieniem. To był krwiak, ułożony ponoć w dobrym miejscu, bo nie odklejał łożyska i wyleciał w ten sam dzień (miał około 5 cm), co dostałam krwawień. Dostałam leki na podtrzymanie ciąży 3 razy dziennie po 2 tabletki oraz leki rozkurczowe i miałam cały czas leżeć.
Obecnie kończę 16 tydzień i mam przez ten cały czas brązowe plamienia, czasem mocniejsze czasem prawie w ogóle. Lekarz pozwolił mi już powoli chodzić od tygodnia i wracać do normalnego życia.
Z dzidzią według USG jest wszystko w porządku. Mam brać nadal leki na podtrzymanie ciąży, jednak rozkurczowe już są odstawione. Ogólnie czuję się bardzo dobrze, trochę chodzę i jeszcze dużo wypoczywam.
Ile mogą potrwać te plamienia? Czy mogę już współżyć z mężem?

Dzień dobry!

Do momentu całkowitego zaprzestania krwawienia czy plamienia, nie powinna Pani współżyć, ani podejmować intensywniejszej aktywności fizycznej. Plamienie świadczy o niewielkim krwawieniu z macicy - czasami w USG nie widać brzeżnego oddzielania łożyska.

Z poważaniem