Czego unikać przy hemoroidach?

mam hemoroidę mała. podnoszę ciężary mam prace siedzącą. dieta kulturystyczna. sport to moja pasja. czego powinienem unikać? każdych cwiczeń z ciężarrami czy tylko tych z duzymi? czy ćwiczenia typu crossfit biegi interwałowe itp są korzystne czy tez nie wskazane. stram sie mnie jsiedzieć i na azie nie ćwiczę. nie wiem jak mam sie zachować terz co robić? czy to moze mi sie cofnąć czy jestm skazany na to do konca zycia? czy jesli bd dba ł o siebie choroba nie rozwinie się(kollejne etapy,powiekszen
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Od czego zależy wybór metody leczenia hemoroidów?

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, hemoroidy są częstą dolegliwością, ale nie znana jest konkretna przyczyna ich powstawania. W zapobieganiu wskazany jest umiarkowany wysiłek fizyczny (ale podnoszenie ciężarów i używanie mięśni tłoczni brzusznej już nie, a wręcz nasila zmiany), dieta bogata w błonnik i picie dużych ilości płynów. Nie zaleca się również zbyt długiego "przesiadywania" w toalecie i w przypadku siedzącego trybu życia okresowe (co max. godzinę) wstawanie z krzesła.
Jeżeli dolegliwości będą się nasilały to wskazane może się okazać leczenie zabiegowe - w tym celu najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z proktologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty