Podnoszenie ciężarów a hemoroidy

czy mogę ćwiczyc siłowo ponosząc ciężary lub siłowo na średnich ciężaqrach lub interwałowo tentno 180 przy hemoroidach 1szego stopnia. mam krwawienia jak na razie 6 w ciągu 3 miesiecy. jestem po wizycie u lekarza dostałem czopki jak na razie krew nie lecil ale i tak boje sie zeby nic sobie nie zrobic. prosze bardzo o pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podnoszenie ciężarów i wykonywanie innych wysiłków wymagających wzmożonej pracy mięśni tłoczni brzusznej może nasilić objawy choroby, dlatego też niewskazane jest uprawianie tego typu sportu.