Narastający ból pod łopatką a podnoszenie ciężarów

Mam 18 lat i trenuję podnoszenie ciężarów od 10 r.ż. Trzy lata temu odczułem narastający ból pod łopatką, jednak nie był on wynikiem nieprawidłowego lub nagłego ruchu. Ból ustał po 2-3 tyg. Od tamtego czasu ból powraca w różnych miejscach pleców i znika co 2-3 mies i uniemożliwia wysiłek. W zeszłym roku doszło do tego słabnięcie (mroczenie) podczas niektórych ćw. (przysiad, zarzut, ale nie zawsze).+lekko strzela mi w kolanach. RTG kręgosłupa, ciśnienie, krew, EKG idealne. Co może być przyczyną?

Przycyzna może być podrażnienie nerwów podłopatkowych. W badaniach biochemiczny oraz na zdjeciah RTG wcale nie musi Pan miec odchylen od stanu prawidłowego. Podczas ruchu zarzucania, podrzutu - wykonuje Pan gwałtowna prace mięśni. Nieanatomiczny staw łopatkowo- żebrowy ulega wzmożonemu obciążeniu i nerwy podłopatkowe ulegają podrażnieniu. Stąd też prawdopodobne Pana dolegliowści bólowe. Nniestety niema rewelacyjnego środka zaradczego. Prosze zwrócic uwage na balans ciała i symetrycznosc podczas ćwiczeń - byćmoże w zaburzeniach postawy tkwi Pański problem