Ćwiczenia a hemoroidy

Pyt. dotyczące hemoroidów wew. i zew. Jaki sport jest niewskazany? Zaczęłam uprawiac fitness, jestem osobą szczupła, jednak nie chciałabym rezygnować z nowych ćwiczeń. Czytałam, że nie można jezdzic na rowerze, ani wykonywac cwiczeń siłowych. Czy typowy fitness, cardio itd może mi zaszkodzić?
KOBIETA ponad rok temu

Jakie problemy ma polska transplantologia?

Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Wciąż jednak istnieje wiele trudności. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
rzeczywiście, powinna Pani unikać ćwiczeń siłowych, nasilających pracę tłoczni brzusznej, unikać dźwigania, długiego stania.
Wysiłki aerobowe nie są przeciwskazane. Musi Pani jednak obeserwować się, i unikać ćwiczeń, po których zauważalne będzie nasilenie dolegliwości związanych z hemoroidami.

0

Tak przeciwwskazane są sporty zwiększające w sposób nagły ciśnienie w jamie brzusznej np. podnoszenie ciężarów oraz drażniące okolicę ujścia odbytu jak jazda na rowerze. Ćwiczenia fitness i jemu pochodne są dozwolone w tego typu schorzeniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty