Czemu czteromiesięczne dziecko odwraca się od piersi?

Mój czteromiesięczny synek odwraca głowę od piersi kiedy jest pora jedzenia. Jest głodny, ale nie chce jeść z piersi. Kiedy odciągam pokarm je chętnie z butelki. Nie wiem, czemu dziecko odwraca się od piersi?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko nie chce jeść z piersi najpewniej dlatego, że przyzwyczaiło się do jedzenia z butelki, cy wymaga znacznie mniejszego wysiłku. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą.