Czemu, gdy mam miesiączkę, wymiotuję, mam zawroty głowy i jestem osłabiona?

Witam, mam na imię Paulina i mam 17 lat. Do 16. roku życia miesiączkę przechodziłam bez problemów. Wczoraj dostałam okres, bardzo boli mnie brzuch i wymiotuję. Jestem bardzo osłabiona i mam zawroty głowy. Nie wiem co mam robić, czy iść do zwykłego lekarza czy do ginekologa? Proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Wydaje się, że jednorazowe połączenie miesiączki z wymiotami i bólem brzucha to zbieg okoliczności. Prawdopodobnie wymioty wynikają z błędu dietetycznego lub zatrucia pokarmowego. Ponadto zawroty głowy często pojawiają się u osób ogólnie osłabionych na skutek wymiotów. Proszę zastosować dietę lekkostrawną – na początek sucharki, później stopniowo ryż, gotowane mięso i gotowane warzywa  oraz proszę przyjmować doustnie płyny - wodę niegazowaną, minimum 2 litry na dobę. Jeśli mimo diety wymioty będą się utrzymywać proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego. Jeśli przy następnej miesiączce wymioty się powtórzą może Pani zasięgnąć porady ginekologa.