Czemu lekarz nie zaleczy drożdżycy w ciąży?

Jestem w 17 tygodniu ciąży i z wyników jasno wychodzi, iż mam komórki drożdży, a lekarz stwierdził, że wyniki są dobre, na to ja, że raczej nie, bo te drożdże...
Powiedział, że nic nie będziemy robić, bo to szkodzi dziecku. Moim zdaniem coś nie tak tu jest... Czy w takim razie mówił prawdę, czy chciał mnie zbyć i czy sama mogę kupić coś w aptece? Powiem szczerze, iż odczuwam pewien dyskomfort. Swędzi przede wszystkim. Boję się o maluszka.
Z góry dziękuję za pomoc.

Witam serdecznie!

Przyznam, że niezrozumiałe jest dla mnie tłumaczenie Pani lekarza. Infekcje grzybicze są najczęstszymi problemami kobiet w ciąży. Zdecydowana większość przyszłych mam choć raz miała rozpoznaną infekcję grzybiczą w czasie ciąży.

Jest to jednak stan chorobowy wymagający bezwzględnego leczenia. Wszystkie infekcje układu moczowo-płciowego mają tendencję do wstępowania i wywoływania infekcji wewnątrzmacicznej.

Z tego też powodu sugerowałabym, jak najszybciej skontaktować się z innym ginekologiem, który wypisze Pani odpowiednią receptę. Leki dostępne w aptekach bez recepty mogą okazać się niewystarczające do zwalczenia infekcji, która wymaga jak najszybszego wyleczenia.

Do tego czasu powinna Pani podmywać się preparatami Tantum Rosa lub naparami z kory dębu.

Pozdrawiam