Czerna zmiana na paznokciu

Witam.Od ok roku robię sobie sama w domu na paznokciach Hybrydę.Ostatnio zauważyłam czarną malutką(jak ziarnko maku) kropeczkę pod paznokciem.Oczywiście czytając Google wyskakuje-czerniak paznokcia.Czy jest możliwe aby robienie Hybrydy mogło spowodować raka? czy może to być jakaś inna choroba,zmiana?

Witam.
Nie sądzę aby manicure hybrydowy miał jakikolwiek wpływ na rozwój czerniaka.
Może to być oczywiście zmiana o innym charakterze niż czerniak, należy jednak pamiętać, że tzw czerniak akralny stanowi co najmniej kilka procent wszystkich przypadków czerniaka.
Konieczna jest więc diagnostyka w celu określenia charakteru zmiany.