Czerwienienie się na twarzy i inna barwa cery w porównaniu z szyją

Mam duzy problem z twarzą a mianowicie za byle co robie sie czerwony jak burak dosłownie i nwm co z tym zrobic i czy wgl są na to jakies sposoby ? I jeszcze jedno pytanie a w kazdym swietle mam inny kolor skóry na twarzy a na szyji ciągle taki sam i problem w tym ze strasznie sie różnią kolory twarzy i szyi i do zle wygląda i czemu tak jest ze w kazdym innym swietle kolor szyji jest taki sam a na twarzy taki dostrojony do światła ?

Witam serdecznie,
czerwienienie się twarzy to problem z nadreaktywnością naczyń krwionośnych w obrębie skóry. Jest to problem, który może mieć wiele przyczyn: może być dziedziczony (warto zwrócić uwagę, czy Pani mama ma podobny problem), związany z gospodarką hormonalną, emocjonalnością, płytkim unaczynieniem skóry itp. Aby stan się nie nasilał warto zadbać o ochronę naczyń krwionośnych przy pomocy kosmetyków do cery naczyniowej z filtrem UV (minimum SPF 30), a także suplementów diety wspomagających walkę z kruchością naczyń (np. Redblocker lub Niverosin). Być może wskazane będzie zamykanie naczyń krwionośnych przy pomocy elektrokoagulacji lub lasera, ale do tego potrzebna jest diagnoza. W związku z tym problemem, naturalnym jest odmienny kolor twarzy i szyi.

Pozdrawiam,
ES

Dzień dobry,

Z tego opisu wynika, że może mieć Pan problem z rumieniem. Jedną z metod leczenia tego problemu jest laser. Osobiście polecam zabiegi laserem Gemini. Bardzo ważna jest również codzienna pielęgnacja - koniecznie należy zaopatrzyć się w produkty dedykowane cerze naczyniowej. Warto też udać się do specjalisty, który po bezpośredniej konsultacji będzie właściwie Pana pokierować.
W razie dodatkowych pytań -służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska

Witam proszę udać się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, lekarz po obejrzeniu stanu skóry dobierze odpowiednie leczenie doustne i zabiegowe.Bardzo często stosuje się zabiegi z użyciem laseru IPL na naczynia.

Witam serdecznie. Myślę,że pierwszym krokiem powinna być wizyta u specjalisty dermatologa w celu zdiagnozowania rodzaju i stanu skóry. Potem dopiero będzie można podjąć odpowiednie leczenie oraz zaproponować inne środki zaradcze. Przyczyn bowiem może by kilka.Proszę koniecznie pamiętać o ochronie skóry kosmetykami z wysokim filtrem UV.
pozdrawiam
MO