Czerwona gulka pod pachą

Witam, od kilku dni mam pod pachą jakiegoś malutkiego guza .. Jestem chłopakiem wcześniej tego nie miałem (wogole nie boli tylko podczas uzywania antyperpirantów) Czy możliwe że jest to jakaś reakcja alergiczna na zmiane kosmetyków ? Ostatnio robiłem też pompki i troszke wiecej ćwiczyłem, jest to malutkie czerwone , gdy dotykam czuje że jest to pod skórą nie jest to twarde dam rade tym poruszc delikatnie tak jakbym miał tam malutką piłeczkę... Co to jest ? Czy jest to groźne ? Co robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może mieć podłoże zapalne. Jeśli nie ustąpi samoistnie w ciągu najbliższych dni to konieczna będzie wizyta u lekarza.