Czerwone krostki na członku - czy to grzybica?

Witam, mam problem. Mój penis jak nie jest we wzwodzie, wygląda normalnie, ale gdy jest wzwód robi się czerwony w czerwone kropki, bardzo regularne, lekko wystające (jak narośl). Są na całym żołędziu penisa w równych odstępach. Co to jest? A może to nowotwór? Proszę o radę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety opis zmian jest niewystarczający, aby wnioskować o przyczynie. Najczęstszymi chorobami prącia są choroby infekcyjne lub alergiczne. Nowotwory zdarzają się znacznie rzadziej, nieco częściej w starszym wieku.
Pomocne w diagnozie może być występowanie objawów towarzyszących np. świąd, pieczenie, bolesność, zaburzenia podczas oddawania moczu.
W celu postawienia rozpoznania konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualne badania dodatkowe.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.