Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 4 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwone krostki na kciuku a uczulenie na płyn do mycia naczyń

Od tygodniu na moim kciuku pojawiły się czerwone krostki tworząc bolacą czerwona plamę. Czy może to być uczulenie na płyn do mycia naczyń? Ból jest intensywniejszy podczas kontaktu ranki z wodą.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Uczulenie byłoby bardziej prawdopodobne, gdyby zmiany pojawiły się na skórze obu dłoni, która ma jednakowy kontakt z płynem do mycia naczyń.
Sam płyn do mycia naczyń może jednak powodwać podrażnienie już powstałej rany - dlatego sugeruję używać rękawiczek lub wodoopornych plastrów.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza poz lub do dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy