Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwone krostki na kciuku a uczulenie na płyn do mycia naczyń

Od tygodniu na moim kciuku pojawiły się czerwone krostki tworząc bolacą czerwona plamę. Czy może to być uczulenie na płyn do mycia naczyń? Ból jest intensywniejszy podczas kontaktu ranki z wodą.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Uczulenie byłoby bardziej prawdopodobne, gdyby zmiany pojawiły się na skórze obu dłoni, która ma jednakowy kontakt z płynem do mycia naczyń.
Sam płyn do mycia naczyń może jednak powodwać podrażnienie już powstałej rany - dlatego sugeruję używać rękawiczek lub wodoopornych plastrów.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza poz lub do dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy