Świeżb dłoni a uczulenie na lateks

wczoraj myłam kuchenke i byłam w rękawiczkach gumowych, dłonie zaczęły mnie swędzieć już w nocy, a na rano pojawiły się drobniutkie krosteczki wypełnione płynem, dopiero gorąca woda ukoiła swędzenie. Mam pytanie czy może jestem uczulona na lateks?Bo lekarz rodzinny stwierdził u mnie świerzb, bo ta sytuacja powtarza się u mnie od roku czasu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą wskazywać zarówno na uczulenie jak i zakażenie świerzbem. Dla rozróżnienia kluczowe jest badanie i ocena dłoni. Sugeruję postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację dermatologiczną.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl