Wrażliwa, przesuszona i popękana skóra dłoni

Witam serdecznie. Mam bardzo wrażliwa skórę rąk. Ciągle są przesuszone, popękane, zaczerwienione, spuchnięte. Sądzę, że problem nasilił się poprzez moją pracę dorywczą (pomoc w kuchni przy zmywaniu), choć tam używam rękawiczek gumowych (jednorazowych). Czy mam rację stwierdzając, że rękawiczki niewiele mogą pomóc w mojej sytuacji? Czy powinnam w ogóle zrezygnować z tej pracy? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę spróbować rękawiczek bez lateksu, być może w tym tkwi problem. Do rozważenia konsultacja z dermatologiem.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jeżeli ma Pani możłiwość wyelimnowania czynnika powodujacego zaostrzenie dolegliwości to będzie to optymalne wyjście. W przeciwnym razie pomóc mogą emolienty lub maści robione. Warto skontaktować się z dermatologiem, który zaproponuje najlepsze wyjście z sytuacji.

Proszę udać się koniecznie do dermatologa, lekarz obejrzy dłonie i dobierze odpowiednie preparaty. Można również zmienić rękawice na vinylowe bezpudrowe aby wyeliminować możliwość podrażnienia dłoni .

Konieczna będzie wizyta w gabinecie dermatologicznym - trzeba ustalić przyczynę ( być może alergia na detergenty lub rękawice ) i wdrożyć właściwe postępowanie.
Do tego czasu może Pani zmienić rękawice z gumowych na nitrylowe ( lub vinylowe ).