Czerwone krostki na oczach półrocznego niemowlaka

Witam! Mój półroczny synek od dwóch dni ma czerwone krostki na oczach i wokół oczu. Tydzień temu dostał wysypki w okolicach ust, po czym z każdym dniem wysypka rozprzestrzeniała się na całą buzię. Synek karmiony jest mlekiem modyfikowanym (podejrzenie uczulenia na białko mleka krowiego). Niedawno zaczęliśmy wprowadzać nowe produkty do diety, m.in. gluten. Zaczęłam dodawać do mleka łyżeczkę kaszki manny. Nie zwróciłam jednak uwagi, iż kaszka była na mleku modyfikowanym. Przypuszczam więc, że stąd alergia na buzi. Oczywiście od razu zaprzestałam podawać kaszkę, a pediatra zapisała maść ze sterydami. Minął tydzień, buzia zaczęła wracać do normy. Jednak od wczoraj pojawiły się krostki na oczach. Oczka zrobiły się zaczerwienione i podpuchnięte. W dodatku synek cały czas trze oczka. Nie mam pojęcia, skąd pojawiło się to uczulenie. Czy jest możliwe, że uczulenie jest od pokarmu? Dwa dni temu wprowadziłam do diety również zupkę z kurczakiem. Chociaż już wcześniej zdarzały się czerwone krostki na oczach. Proszę o pomoc! Jak zapobiec alergii i czym łagodzić objawy. Mój pediatra zupełnie nie wie, co może być przyczyną uczulenia. Dodam również, że oczka przemywam codziennie solą fizjologiczną, a buzię smaruję kremem. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przyczyną dolegliwości może być uczulenie, zarówno na pokarmy jak i stosowane kosmetyki. U dzieci z alergią wszystkie pokarmy muszą być wprowadzone bardzo ostrożnie i stoponiowo, z przerwami pomiędzy nowymi produktami, aby łatwiej mozna było ocenić, na co występuje ewnetualne uczulenie.

Proszę spróbować ponownie wyłaczyć wprowadzany ostatnio produkt i gdy ustąpią objawy, ponownie powoli i stopniowo go wprowadzić, obserwując obajwy u dziecka. Jeżeli zmiany nie ustapią, proszę spróbować zmienić stosowane kosmetyki. Warto również wykluczyć zmiany skórne pochodzenia wirusowego czy bakteryjnego. Zachęcam również do wizyty u alergologa.

Pozdrawiam