Czerwone krosty na ciele dziecka podczas przeziębienia

Witam, moja 9 letnia córka jest przeziębiona od 4 dni. Na kaszel podaję jej ambrosol plus supremin. Nos oczyszczam wodą morską. Dziś na jej ciele pojawiły się gdzie niegdzie małe zaczerwienione krosty, bez oznak ropienia. Co to może być? Czy konieczna jest konsultacja lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć charakter alergiczny, mogą być także wynikiem jednej z chorób zakaźnych. Dziecko powinno zostać ocenione przez lekarza pediatrę.