Przeziębienie a krosty

Witam, mam na imię Artur i mam 23 lata, od kilku lat mam na swoim ciele tj na plecach i szyi głównie krosty ropne, które pojawiają się i znikają co jakiś czas ( głównie podczas przeziębienia ), są one widocznie głównie w okresie zimowym, kiedy to organizm jest bardziej narażony na przeziębienia. Chciałbym się dowiedzieć czym te krosty są spowodowane, czy faktycznie związane jest to z przeziębieniem bądź czymś innym. Zaznaczę ze ok miesiąc temu wybrałem się z tym do dermatologa i dostałem antybiotyk, lecz nie widzę póki cos jakiejś poprawy bo wystarczy delikatne przeziębienie i one znowu się  pojawiają. Chciałem się dowiedzieć czy te objawy nadają się do leczenia dermatologicznego, czy jest to związane z odpornością bądź czymś innym, czekam na odpowiedz, pozdrawiam ;)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Bez możliwości oceny bezpośredniej -obejrzenia-oraz mając tak skromne informacje na temat ogólnego stanu Pana zdrowia nie sposób postawić diagnozy. Lokalizacja opisanych zmian oraz ich charakter- jeśli rzeczywiście są krostami- mogą sugerować zmiany trądzikowe, które również leczy się antybiotykami. Ważne więc co powiedział o ich prawdopodobnym charakterze dermatolog.
Pozdrawiam