Co mogą oznaczać takie krosty?

Od kilku lat pojawiają mi się w okolicach ust, na policzkach, na plecach i w uszach pewnego rodzaju krosty. Na początku miejsce jest tylko zaczerwienione i boli, a w ciągu kilku dni krosta rośnie i robi się ropny czop. Czasami pęknie, czasami nie. Na twarzy zostawiają blizny, które nie znikają mimo miesięcy, a w środku czuć jakaś grudkę. Najbardziej bolesne są krosty w uszach, które zawsze pękają i dopiero wtedy odczuwalna jest ulga. Zmian nie jest dużo, są raczej pojedyncze. Pojawiają się najczęściej gdy mam osłabiona odporność i jestem przeziębiona. Byłam u dermatologów i stwierdzają oni, że to trądzik i przepisują maści i antybiotyki, które najzwyczajniej nie działają. Jestem pewna, że nie jest to trądzik, bo zmiany w żadnym stopniu nie przypominają tych trądzikowych, plus są one bardzo bolesne. Od lekarza domowego miałam Mupirox i tylko on robił różnicę. Co to może być? Czy mogą to być czyraki? Bardzo proszę o pomoc.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl