Jak leczyć te ropne krosty na skórze głowy?

Witam. Mam 23 lata. Od dobrych kilku lat mam problemy z trądzikiem, który jest leczony. Od kilku lat także w pewnych okresach czasu (dawniej i aktualnie bardzo rzadko, ok. rok temu prawie cały czas) pojawiały mi się na skórze głowy bardzo duże krosty (nawet ok. 1 cm średnicy), bardzo bolesne, z ropą w środku wyglądającą jak zwykła krosta trądzikowa. Niestety po każdej z tych krost, na skórze głowy wypadały włosy i w jej miejscu pozostawiały goły ślad. Aktualna lekarka dermatolog skierowała mnie na badanie treści ropnej właśnie z takiej krosty. W wynikach wyszło, że mam 2 bakterie: Klebsiella pneumoniae oraz Proteus mirabilis. Pierwsza wrażliwa jedynie na: Meropenem, Amikacynę, druga wrażliwa tylko na meropenem. Konsultowałem to z lekarzem rodzinnym - powiedział on, że jeśli nie mam widocznych objawów (np. zapalenie płuc) to nie ma się czym martwić, ponieważ leczenie może być tylko możliwe szpitalne. Chciałbym spytać co mogę zrobić w takiej sytuacji, ponieważ nadal mam duże obawy co do tego. Dodatkowo chciałbym zacząć pracę w gastronomii, a prawdopodobnie blokuje mi to uzyskanie badań sanepidowskich (dostałem informację od laboratorium, że zostało to zgłoszone do sanepidu). Do jakiego lekarza się zwrócić z tym problemem? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Dzień dobry, proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. bądź dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe. Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę . Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Personel Kliniki wykorzystując zdobyte doświadczenie proponuje zabiegi dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta oraz doradza jak poprzez późniejszą pielęgnację podtrzymywać ich efekty.

www.lenartowiczclinic.pl