Czerwone plamy na klatce piersiowej u mężczyzny

Mężczyzna 30 lat czerwone najpierw malutkie plamki w okolicy klatki piersiowej,okolice pępka,pod żebrami po bokach z obu stron.Po kilku dniach zaczęło swędzieć,po kolejnych kilku dniach plamki jakby się porozlewały jak miejscowe poparzenie wygląda,ale bez pęcherzyków z wodą w środku.Obecnie na tychże plamkach miejscowo począwszy od środka plamki chodzi skóra do jej krawędzi. Co to może być ??!!!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane objawy są dość niespecyficzne i wymagają badania lekarskiego. Mogą świadczyć o półpaścu, mogą być też spowodowane alergią.