Czerwone plamy na łydkach a możliwe przyczyny

Od 2-ch lat mam plamy czerwone na łydkach (głównie z tyłu), które czasam trochę bledną i są sinawe. Ostatnio znowu przybyło mi tych plam, także w okolicach kolan. Zostałam przebadana. Stosowałam maść sterydową i maść z antybiotykiem i środkiem obkurczającym naczynia. Brałam też antybiotyk. Nic nie znaleziono. Nie wiem, czy ma to związek, ale często ma pieczenie skóry na łydkach. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zmian skórnych tridno jest mi stwierdzić jaka jest ich przyczyna, ale wykonałbym USG naczyń żylnych celem wykluczenia ich niewydolności, która może dawać opisane objawy.